______________________________


      

Proponowane strony







MSPO 2021
W dniach 7 - 10 września 2021 r., w Kielcach odbył się XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO’21. W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyło 400 wystawców z całego świata, prezentując swoje osiągnięcia dla przemysłu obronnego. W śród wystawców nie mogło zabraknąć Sieci Badawczej Łukasiewicz. Swoją ofertę zaprezentowało dziesięć Instytutów Łukasiewicza w tym również Łukasiewicz - IPO. Podczas targów wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za najlepsze produkty, m.in. wyróżnienie specjalne przyznane przez Radę Programową MSPO dla konsorcjum w składzie: ITWL (lider), Łukasiewicz - IPO, Boryszew S.A. za system flar i kaset do ich odpalania. MSPO to nie tylko kompleksowa prezentacja usług i najnowocześniejszych technologii, ale także biznesowe spotkania. To właśnie w trzecim dniu targów Sieć Badawcza Łukasiewicz i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały umowę o współpracy w obszarze B+R. Zawarte porozumienie przewiduje przede wszystkim realizację wspólnych przedsięwzięć, projektów lub programów związanych z inicjowaniem i wdrażaniem nowo opracowanych technologii.

ZMIANA W POLSKICH INNOWACJACH DZIEJE SIĘ TERAZ ŁUKASIEWICZ RAPORTUJE 2 LATA PRAC

Blisko 400 dodatkowych ofert dla biznesu na badania, produkty i usługi, nowi klienci, wyższy zysk i przychody z komercjalizacji, a także ukierunkowana na strategiczne obszary praca 4500 naukowców i inżynierów. Tak Sieć Badawcza Łukasiewicz podsumowuje 2 lata działalności na rzecz innowacyjnej gospodarki.

Więcej informacji


2-ga rocznica Sieci Badawczej Łukasiewicz

1 kwietnia 2019 roku rozpoczęła swoją działalność Sieć Badawcza Łukasiewicz, trzecia pod względem wielkości sieć badawcza w Europie integrująca 32 instytuty badawczo-rozwojowe z całej Polski.
W ramach obchodów drugiej rocznicy powstania Sieci Badawczej Łukasiewicz, w dniu 17 maja o godz. 12:00 odbędzie się wideokonferencja podsumowująca efekty dwuletniej działalności. W wydarzeniu udział wezmą Wicepremier Pan Jarosław Gowin, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Pan Wojciech Murdzek oraz Prezes Centrum Łukasiewicz Pan Piotr Dardziński.

Zapraszamy do oglądania transmisji z wydarzenia na: www.lukasiewicz.gov.pl



Bezpieczna Chemia 2021

W ramach realizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego (PIPC) Programu Bezpieczna Chemia, 8 kwietnia br. odbyło się spotkanie, pt. "Wyzwania w bezpiecznym transporcie i logistyce w 2021 roku". 
W spotkaniu brali udział eksperci związani z tematyką bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych. Jednym z zaproszonych ekspertów była Pani dr inż. Joanna Szczygielska, Kierownik Zespołu Oceny Zagrożeń Chemicznych w Zakładzie Bezpieczeństwa Chemicznego Łukasiewicz – IPO, która opowiedziała zebranym o pracy podkomitetów eksperckich Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ w zakresie przepisów dotyczących transportu towarów niebezpiecznych oraz systemu klasyfikacji i oznakowania chemikaliów.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć poniżej:
Link


TECHCO Forum 2021

W dniach 2-3 grudnia br. odbyło się TECHCO Forum, wydarzenie zorganizowane przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego. W ramach bloku tematycznego BEZPIECZNY TRANSPORT I LOGISTYKA, Pani dr inż. Joanna Szczygielska, pełniąca funkcję Kierownika Zespołu Oceny Zagrożeń Chemicznych w Zakładzie Bezpieczeństwa Chemicznego Łukasiewicz - IPO wygłosiła prezentację, pt. „KLASYFIKACJA SUBSTANCJI I MIESZANIN NIEBEZPIECZNYCH W TRANSPORCIE”. 

Treść wystąpienia oraz informacja o prelegentce:dr inż. Joanna Szczygielska - Wirtualne wizytówki - Techco (pipc.org.pl)


Inspekcja OPCW z udziałem ekspertów Łukasiewicz - IPO

Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) wznawia działania inspekcyjne po prawie półrocznej przerwie spowodowanej pandemią. We wrześniu br. odbyła się inspekcja Z-du Chemicznego na terenie Polski. Uczestniczyli w niej specjaliści z Łukasiewicz – IPO, jako eksperckie wsparcie Ministerstwa Rozwoju w ramach długoletniej współpracy dot. realizacji Konwencji o Zakazie Broni Chemicznej.


CEJEM 

Kwartalnik Central European Journal of Energetic Materials (CEJEM), wydawany przez Łukasiewicz – Instytut Przemysłu Organicznego w rankingu cytowalności czasopism opublikowanym przez JournalCitationReports (JCR) uzyskał IF: 1.133


Łukasiewicz – IPO w trosce o najwyższą jakość.
 
Z przyjemnością informujemy, że Łukasiewicz - IPO przeszedł pozytywnie audyt w nadzorze PCBC i CCJ WAT i po raz kolejny otrzymał Certyfikaty potwierdzające spełnianie wymagań: PN-EN ISO 9001:2015-10, ISO 9001:2015 oraz AQAP 2110:2016. Jednym z celów Łukasiewicz – IPO jest zapewnienie produktów i usług o wysokiej jakości, co gwarantuje wdrożony i ciągle doskonalony system zarządzania jakością wg międzynarodowych standardów.


Piknik innowacji rolniczych NCBR

W dniu 10 sierpnia 2020 r. w Skierniewicach, w ramach otwarcia przez NCBR konkursu "Szybka Ścieżka - Agrotech", odbył się piknik innowacji rolniczych, podczas którego Łukasiewicz – IPO zaprezentował projekt, realizowany w ramach POIR, wspólnego przedsięwzięcia SYNChem (NCBR – Synthos S.A). Projekt dot. opracowania innowacyjnej technologii otrzymywania acetamiprydu, jednego z najważniejszych insektycydów stosowanych w uprawach rolniczych i ogrodniczych bezpiecznego dla pszczół.

więcej informacji



Uwaga zmiana adresu internetowego.

Łukasiewicz – Instytut Przemysłu Organicznego zmienia adres strony internetowej z ipo.waw.pl na
ipo.lukasiewicz.gov.pl
. Wraz ze zmianą domeny, zmienione zostają również adresy mailowe.

Dlaczego zmieniamy domenę?
Łukasiewicz – IPO z 33 innymi instytutami z całej Polski, tworzy trzecią, co do wielkości organizację badawczo–rozwojową w Europie. Dla spójnego wizerunku i promocji marki Łukasiewicz wdrażamy jednolity system identyfikacji wizualnej.




Łukasiewicz - nowy brand naszego Instytutu

Od 1 kwietnia 2019 r. ŁUKASIEWICZ - Instytut Przemysłu Organicznego wraz z 35 innymi, zlokalizowanymi w całej Polsce, tworzy trzecią co do wielkości organizację R&D w Europie. Z ośmioma tysiącami pracowników oraz ponad 1.3 mld przychodów generowanych ze sprzedaży technologii, produktów i usług Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ zwiększa szanse swoich Klientów na międzynarodowe granty i pozyskiwanie partnerów gospodarczych. Mamy ambitne plany rozwojowe i chcemy je realizować wspólnie z biznesem. Jako czołowy gracz na europejskim rynku badań i rozwoju dokładamy starań, aby marka ŁUKASIEWICZ była jeszcze silniej kojarzona z najnowszymi trendami i innowacjami. Dlatego z początkiem 2020 roku rozpoczynamy wdrażanie nowego, jednolitego systemu identyfikacji wizualnej.

Więcej informacji




Informujemy, że Laboratorium Badania Niebezpiecznych Właściwości Materiałów (BL) uzyskało CERTYFIKAT AKREDYTACJI, potwierdzający spełnienie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
Dla Laboratorium jest to już 16 wydanie certyfikatu.
Zakres akredytacji dostępny jest TUTAJ oraz na stronie internetowej PCA.
Dziękujemy za okazane zaufanie do naszych usług i zapraszamy do współpracy!



Wizyta Prezesa Centrum Łukasiewicz
– Piotra Dardzińskiego w Instytucie
.

W piątek 17 stycznia Kierownictwo Centrum Łukasiewicz gościło w naszym Instytucie, zgodnie z zapowiedzianym planem wizyt w instytutach Sieci Badawczej Łukasiewicz. Miło nam poinformować, że gospodarzem pierwszej wizyty w roku 2020 był nasz Instytut.

Więcej informacji



Targi TSW 2020

W dniach 15-16 stycznia 2020 r. ŁUKASIEWICZ - IPO uczestniczył, jako wystawca w X jubileuszowej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2020, w Nadarzynie.

Więcej informacji



Aktualności IPO
 >> czytaj więcej 


CERTYFIKATY

  • Badania toksyczności środowiskowej. 
  • Badania właściwości toksycznych.
  • Analizy chemiczne i badania biochemiczne. 
  • Badnia właściwości fizykochemicznych.
  • Badania zachowania się badanej substancji w wodzie, glebie i powietrzu; badania bioakumulacji.
  • Badnia pozostałości: część analityczna.
  • Badania wpływu na układy typu mezokosm i ekosystemy naturalne.
  • Inne badania badania skuteczności działania biocydów. 
  • Badania niebezpiecznych właściwości materiałów. 
  • Wytwarzanie analitycznych wzorców. 
  • Prace badawczo-rozwojowe               i wdrożeniowe. 
  • Usługi badania i ekspertyzy w zakresie materiałów wybuchowych. 
  • Bezpieczeństwa chemicznego oraz bezpieczeństwa  i obronności kraju.

      WYDAWNICTWA IPO                                

      Wejście na stronę wydawnictw >>


CEJEM

Recenzowany kwartalnik naukowy o zasięgu międzynarodowym, wydawany w języku angielskim. W czasopiśmie publikowane są zarówno prace teoretyczne, jak i doświadczalne z różnych światowych ośrodków naukowych. Zakres tematyczny obejmuje chemię, technologię, bezpieczeństwo i zastosowania materiałów wybuchowych w wojsku.


Materiały Wysokoenergetyczne

Przy określaniu tematyki czasopisma kierowano się głównie pracami prezentowanymi podczas corocznych Międzynarodowych Konferencji Naukowych „IPOEX”, które od 2004 roku odbywają się w czerwcu w Ustroniu. Organizatorzy konferencji dążyli do wzmocnienia krajowej platformy łączącej środowiska zajmujące się materiałami wybuchowymi od strony teoretycznej, praktycznej, laboratoryjnej i przemysłowej.


PESTYCYDY / PESTICIDES

To kwartalnik wydawany w języku angielskim, w którym publikowane są oryginalne prace autorów z różnych ośrodków naukowo - badawczych a także prace o charakterze przeglądów literaturowych. Tematyka publikacji obejmuje: syntezę i produkcję pestycydów, ich właściwości, działanie, stosowanie, wpływ na naturalne środowisko itp.


ORGAN ZAŁOŻYCIELSKI: RADA MINISTRÓW ORGAN NADZORUJĄCY: PREZES CENTRUM ŁUKASIEWICZ
REGON: 000042613
NIP: 525-00-08-577
KRS:0000848733 
Instytut działający w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz

SIEDZIBA I ADRES:
03-236 Warszawa, ul.Annopol 6
tel. 48 22 88 41 200, fax 48 22 811 07 99
email: ipo@ipo.lukasiewicz.gov.pl
https://ipo.lukasiewicz.gov.pl/